Praliny

Wszystko o domowych czekoladkach

Jak zrobić papilotki?

with 3 comments

 Do tego również posłużymy się papierem do pieczenia, lub innym, przystosowanym do kontaktu z żywnością. Ja go składam wielokrotnie, rysuję koło i wycinam wiele kółeczek za jednym razem.  Kolejny etap to nadawanie kształtu w bardzo prosty, domowy sposób. Na gąbce umieszczam papierowe kółeczko i wciskam w nie metalowy kapsel od piwa. Kapsel umieszczam na środku kółeczka oczywiście. Kapsel uformuje nam denko papilotki.  Zaginam delikatnie gąbkę do wewnątrz i kształtuję brzegi.  Bardzo ciekawy efekt uzyskamy wycinając fale na obwodzie kółek.  Można wyciąć „koronkowe”,  drobne wzorki przy obwodach. Możliwości ograniczone tylko wyobraźnią.  Można składać papilotki podwójnie,  jedna w drugą.  Wtedy zewnętrzna warstwa może być z dowolnego papieru.

Między papilotki możemy włożyć, zrobione przez siebie, maleńkie kopertki. Tam możemy wpisać tekst sentencji, złotej myśli albo rzucić jakiś dobry czar „jeśli zjesz tę pralinkę,  jeszcze dziś zakochasz się” ;) Albo lepiej, „ktoś zakocha się w Tobie”.

DSC_0120

Sposób na domowe papilotki

robieniepapilotek

Kilkoma ruchami tworzymy papilotkę

DSC_0021

Podwójna papilotka

About these ads

Odpowiedzi: 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. mam jeszcze prostszy sposób,w zaleznosci od tego jak duze chcesz miec papilotki potrzebny jest słoik lub butelka od soku typu kubus,kładziesz na denko kawałek papieru do pieczenia,nakładasz nakrętkę i zwyczajnie zakręcasz słoik,formujesz falbanki jesli chcesz i po chwili odkręcasz,papilotka gotowa,dodam ze im wyzsza nakrętka tym lepsze papilotki,ja mam butelkę po płynie do płukania jamy ustnej-nakrętka jest karbowana i wysoka więc papilotki wychodzą przesliczne i trwałe w ciągu kilku sekund

  appy

  27 Marzec 2012 at 17:24

  • Genialne ! Dzięki. Moja córka właśnie robi czekoladki dla swojego chłopaka na Walentynki :), a nie mamy papilotek, a ty masz :))

   Nuria

   13 Luty 2013 at 21:25

  • miałam napisać „a tu masz !” a wyszło „ty masz”, więc poprawiam na wielką literę, oczywiście – Ty masz :), no i my też będziemy mieć ;)

   Nuria

   13 Luty 2013 at 21:27


Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

%d bloggers like this: